Wspomagamy fundację

Szczęśliwy Człowiek w zgodzie z własnym potencjałem.

Dobiega końca realizacja projektu Fundacji Szczęśliwy Człowiek - Beatus Homo w ramach programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie.

Grupa dzieci i młodzieży rozpoczęła swoją przygodę z odkrywaniem własnej twórczości od warsztatów z szycia kreatywnego. Na trzy dni pierogarnia Babci Frani zamieniła się w istny poligon doświadczalny. Do dyspozycji były stosy materiałów, guzików, koralików, włóczek, szpilek, nitek i innych akcesoriów krawieckich. Spod, czasem wręcz malutkich rączek, wychodziły poduszki, maskotki i inne przedziwne stwory. Młodzież kipiała ze szczęścia, bo jedyny ograniczeniem była ich własna wyobraźnia.

Kolejne warsztaty dotyczyły modelarstwa papierowego. Z kartoników misternie wycinanych i sklejanych wyrastały domy, auta i inne. Zabawy było moc.

Jako ostatnie odbyły się warsztaty fotograficzne. Z uwagi na różne możliwości i potrzeby, grupa uczestników została podzielona wiekowo. Starszaki musiały przyłożyć się nieco do pracy i opanować podstawy obsługi aparatu i fotografowania po to, by młodsza grupa mogła spełniać się jako ich modele.

Zainteresowanie projektem było bardzo duże i entuzjazm dopisywał do końca (mimo niesprzyjającej pogody), dlatego myślimy o kontynuacji warsztatów i rozszerzeniu kryterium wiekowego w kolejnych projektach.

 

 

 

 

 

Tu jesteśmy

Dół baner